Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Julius Reichel feat. Matyáš Maláč

Do 20.6.2018 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Julius Reichel feat. Matyáš Maláč.

Idea výstavy není popsána a vysvětlena klasickým kurátorským textem, ale prezentuje ji „poéma“ od samotného Julia Reichela, která mluví za vše:

Slepí.
Plivají plameny.

Svět vrní.
Hladina zčeřená.

Děti své sežral.
Vítězství procítil.

Buddha, smrt, spánek.

Moře, kulek moře.
Tvar pyramidy.
Titul.

Uprostřed válek čas.
Bio, raw, vegan.

Vesmír tě potřebuje.
Vyschlá frnda.

Anorexie si nevybírá.
Akcelerace.

Ó, Bože. Ty Bože můj.

Najdi se. Mluv. Miluj.
Zapoj se. Bojuj. Zachraň.

Nic existuje. Žije.
V oceánech plastu.

Přežít. Přežil. Přežily.
Kličkuje.
Křížem, krážem, nůž, král.

Protoplazma.

„Důležité je vnímat výstavu, obě instalace jako dva různé celky. Tyto tvoří komplexní dílo, do kterého vstupujete.

Je to imaginativní časoprostor, který dle autorů představuje náš virtuální svět. Jednotlivé obrazy obou umělců jsou pak „jen“ kulisy tohoto, vysvětluje Hana Pelánková, kurátorka výstavy, zároveň manažerka a kurátorka Galerie HŠ.

Julius Reichel (*1981), absolvent ateliéru intermediální konfrontace Jiřího Davida na pražské UMPRUM, se na výtvarné scéně pohybuje již několik let. Vyšel z graffiti scény, poslouchá rap, má rád oblečení, vymezuje se vůči dnešní „demokratické“ konzumní společnosti. Vše se odráží v jeho uměleckých konceptech, samotné malbě, obrazech. Julius využívá hesla, vizuální kódy a znaky. Klade spoustu existencionalistických a nihilistických otázek. To, co mu dává smysl, je malování. Je to jeho každodenní potřeba, nutnost.

Matyáš Maláč (*1997) je studentem prvního ročníku ateliéru malby Vladimíra Skrepla na Akademii výtvarných umění v Praze. Patří k nové generaci umělců, kteří vzešli z graffiti scény. Je obětí digitální amnézie. Matyáš rozvíjí práci s písmem a znakem, nehledá námět. Obraz je pro něho „flusanec myšlenky na bavlněném hadru“. Má rád kytky a primitivní hudbu.

Více na: holesovickasachta.cz | facebook.com/HolesovickaSachta | instagram.com/HolesovickaSachtaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Julius Reichel feat. Matyáš Maláč