Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Julie Černá: Metakresby

2. 7.-31. 7. / Hidden Gallery / Ilustrace

Do 31. 7. 2021 je v zadní části podzemního vestibulu metra C Florenc (naproti bývalé prodejně tapet) přístupná v otevírací době metra ve vitrínách Hidden zajímavá výstava Julie Černé: Metakresby.

Julie, pocházející ze Strážnice na jižní Moravě, studující animaci na UMPRUM, představí sérii nazvanou Metakresby: vizuální symfonii kreslenou na animační papíry při návštěvě rodného města. Ovlivněna přítomností blízké rodiny, domem, ve kterém vyrůstala, vzpomínkami na husokachnu a luštěním obrázkových osmisměrek vykreslila pocity z pomalu plynoucího času, vždypřítomné nostalgie a neidentifikovatelné melancholie. To doprovází lyrické texty, subtilní vizuální fóry a fotografie ze Strážnice.

Výstava je součásti výstavního bloku zaměřující se na současnou ilustraci.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Julie Černá: Metakresby