Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Josef Hník: Fotografie 1968 – 2016

Do 11.8.2016 bude v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná zajímavá, krásná a místy trochu temná výstava Josef Hník: Fotografie 1968 – 2016.

Výstava představuje průřez fotografickými pracemi autora od přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století po jeho současnou tvorbu. Na výstavě tak budou moci návštěvníci zhlédnout klasické černobílé cykly fotografií různých typů zátiší pořízené starými měchovými fotoaparáty i experimentální a dramatičtější barevné snímky postav a tváří. Součástí výstavy je také zcela nový Hníkův fotografický projekt My lidé zobrazující výjevy inspirované současnými válečnými konflikty. Na výstavě je představena i autorova nová fotografická publikace Několik postav a mnoho tváří.

Josef Hník

Narozen 1946.
Po absolvování FAMU, obor umělecká fotografie, pracoval jako nezávislý fotograf v oblasti reklamy a tvorby audiovizuálních projektů.
Současně se věnoval i vlastní volné tvorbě. Do roku 2001 byl majitelem reklamní agentury.
Od roku 2002 se věnuje výhradně volné tvorbě.
Pracuje s formátem 18 x 24, 24 x 30, 30 x 50 cm a přímou kopií.
Ve volné tvorbě se věnuje převážně zátiší.

http://www.photohnik.com/

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Josef Hník: Fotografie 1968 – 2016