Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Josef Hebr: fotoobrazy

9. 3.-24. 4. / Galerie PRE / Fotografie

Do 24.4.2020 (pokud se uvolní karanténa) bude v Galerii PRE, Pražská energetika, a. s., budova B, Na Hroudě 1492/4, Praha 10 – Vršovice, zdarma přístupná zajímavá výstava  Josef Hebr: fotoobrazy.

Josef Hebr se fotografií zabývá již od roku 1964. Nejprve spolupracoval s několika obrazovými časopisy, vydavatelstvími kalendářů a pohlednic. Tematikou byla především architektura a příroda. Od roku 1990 pracuje jako samostatný fotograf.
„Mám rád protisvětlo, detail, klasickou diagonální kompozici a měkké světlo. Pracuji digitálně i klasicky. K digitální fotografii jsem se dostal až poměrně pozdě a objevil jsem její přednosti i zápory,“ říká o své práci Josef Hebr.
Soubor fotografií vystavený u nás v galerii vznikal nahodile při autorových cestách v letech 2005 až 2019. Jejich tématy je architektura, krajina, detaily z přírody, světla a stíny. Všechny obrazy jsou vytištěny z digitálních dat pouze s minimem technických a grafických úprav.

Výstavu pořádá Pražská energetika, a. s. a agentura Gejzír.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Josef Hebr: fotoobrazy