Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jooyoung Kim, feat. Ester Nemjóová: Citrón, bumerang, policajt, dikobraz

Do 29.9.2016 bude v nově otevřeném knihkupectví Xaoxax, Krymská 29, Praha 10, přístupná výstava  Jooyoung Kim, feat. Ester Nemjóová: Citrón, bumerang, policajt, dikobraz.

Kdybychom měli být německy důslední, v názvu výstavy by nechyběli ještě mravenec, nachlazená černoška, červotoč, jelen, hrtan, velký pták. To všechno jsou motivy, které se opakovaně a v nespočtu verzí objevují v knize Ringelnatz od jihokorejské ilustrátorky Jooyoung Kim. Obrázky z Ringelnatze a instalaci v Krabicích představíme v září Xao spolu s instalací Ester Nemjóové ve vitrínce u vstupu. Výstava je zároveň pozvánkou na Tabook – Festival malých nakladatelů Tábor (29.9.–1.10, Tábor), jehož letošním tématem je „V oblasti srdce“.

Jmenuju se Jooyoung Kim, ale mí něměčtí přátelé mi říkají Joo, Choo, Yo, Shoe, … Jsem z jihokorejského Seoulu a studuju ve městě, které se jmenuje Halle, v Německu. Studuju a pracuju v ateliéru ilustrace, který vede profesor Barber aka. ATAK. Obrázky, které jsou na výstavě, vznikly během dvou semestrů, kdy jsem dělala semestrální projekty v ateliéru.
Ráda kreslím zvířata nebo malé tvory, jak zápasí se složitými okolnostmi a řeší problémy. Taky ráda interpretuju německé věci z mé vlastní prespektivy. A tak dál …

Ester:

Vitrína: Barevné plátno a barevné květináče
Ester Nemjóová (*1992) je studentka UMPRUM. Věnuje se animovanému filmu, vede lekce pro děti v Ateliéru Anima a spolupracuje s dětským sborem Mifun. Hraje na violoncello. Když studovala v Paříži, bydlela u Muzea keramiky v Sèvres. Keramika je spolu s malbou, animací a hudbou v repertoáru jejích technik, které nejraději kombinuje všechny dohromady.
Ve vitrínce bude představeno nově Barevné plátno a barevné květináče. Mimo barev lze najít i malá překvapení!Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jooyoung Kim, feat. Ester Nemjóová: Citrón, bumerang, policajt, dikobraz