Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jonáš Czesaný: „Hula hup“

Do 30. 6. 2023 najdete v galerii Urx, Urxova 10, Praha 8, velmi zajímavou výstavu Jonáše Czesaného: „Hula hup“

Otevřeno:

po-pá od 8 do 20 hodin
so-ne od 9 do 20 hodin
 
Autorův text k výstavě:
 
„ Hula hup“ patří k proměnlivé kategorii soukromě praktikovaných mobilizačních imperativů, jejichž jediným smyslem je napřít síly, nebo zatnout zuby. Jinak řečeno, jde jen o privátní a netělesný ekvivalent kolektivního a tělesného Hej Rup ze stejnojmenného filmu Voskovce a Wericha.
 
„ Hula hup“ pronikl do mého osobního arzenálu sebe-komandujících a povzbuzujících „hlášek“ v roce 2007 během mého stipendijního pobytu v Mnichově. Když si mě německý umělec (von Graffon) ob den dobíral stran mé prakticky nulové znalosti němčiny. Až jsem se při jedné z opakujících se situací chopil příležitosti a k vylepšení svých dodnes nulových znalostí němčiny, jej požádal o překlad slova obruč. Jeho ne-německy znějící odpověď Hula hup nás oba tenkrát rozesmála.
 
Nové obrazy a starou historku spojuje jen obruč a vždy staronová vizuální hra, s obkružující a z obrazu do obrazu prchající figurativní i nefigurativní linkou.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jonáš Czesaný: „Hula hup“