Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jolana Havelková – Tady, někde

5. 10.-11. 11. / Fotografic / Fotografie

Do 11. 11. 2021 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava  Jolany Havelkové – Tady, někde. Otevřeno od úterý do soboty v čase 13 – 18h.

Jolana Havelková v Galerii Fotografic představuje díla, která mají převážně deníkový charakter. Některé práce se vztahují přímo k okolí galerie – její cesty směřují především do středu města, k Vltavě, k místům, kde zaznamenává stopy svých příběhů. Z introspektivní mozaiky zaznamenaných událostí a situací získáváme vhled do osobní mytologie autorčina prostoru, který je vyplněn upřímnou snahou o porozumění přelomových momentů různých období jejího života, ale také oslavou jedinečných okamžiků (soubory Volání do lesa, Procházky). V některých dílech je patrná linka jejího směrování, jinde jsou významy skryty za vrstvami dílčích obrazů či v textu. Vnímání a prožívání jednotlivostí a jejich naléhavost, se v náhledu na osobní historii v průběhu času mění. Takovým připomenutím, že jsme součástí daleko většího celku, je fotografie Chaos II. Pohled na Zemi v nás budí úžas. Tady někde žijeme – při této představě se některé naše pocity a zkušenosti mohou značně relativizovat. Součástí výstavy je audio sequence, vztahující se k autorčině dílu Vltava, kterou připravil česko-švýcarský experimentální umělec Quido Sen (1948).
Jolana Havelková (*1966) je fotografka a vizuální umělkyně. Vystudovala Institut tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Její tvorba zahrnuje konceptuální, experimentální, mail-art a site-specific projekty. Vystavovala v mnoha významných institucích v Čechách i zahraničí. Žije a pracuje v Kolíně. www.jolanahavelkova.com / www.kunst-forum.ch/profil/person/quido-sen/

www.fotografic.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jolana Havelková – Tady, někde