Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jitka Štenclová: „Na obloze a pod ní“

12. 12.-7. 1. / Nová síň / Malba

Do 7.1.2018 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Jitky Štenclové: „Na obloze a pod ní“. Všechny fotky z výstavy: Petr.

NA OBLOZE A POD NÍ, tak zní název výstavy Jitky Štenclové (*1952), kterou představuje v prosinci tohoto roku v Galerii Nová síň ve Voršilské ulici.

Co vše se za dalekými horizonty na obloze odehrává, co k nám odtud přichází, čím nás nebeská klenba inspiruje a co si do ní promítáme. Je záhadná, krásná, plná tajemství, neustále se proměňující. Působí na nás svým nekonečným mystériem a naopak my svým bytím utváříme její podobu. Variace na tato témata se promítají i do nejnovějších obrazů a kreseb Jitky Štenclové.

Po loňské reprezentativní výstavě autorky v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích bude možné spatřit výběr z její novější tvorby v pražské galerii s dlouholetou tradicí.

Kurátor výstavy : Richard DruryFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jitka Štenclová: „Na obloze a pod ní“