Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jitka H. Vacková a přátelé: Svět je kulatý

25. 7.-19. 8. / Galerie Portheimka / Malba

Do 19. 8. 2023 je v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5, v malé galerii (vchod blíže k Arbesově náměstí a po schodech nahoru), přístupná zajímavá výstava Jitky Hrubé Vackové: Svět je kulatý.

Na výstavě najdete i obrazy Petry Bouška Kvapilové a Vojtěcha Kiše a fotografií Františka Kubíčka.

Jitka Vacková pracuje jako učitelka v mateřské škole, ve volném čase se věnuje hlavně olejomalbě. 

Ve svých obrazech se snaží o zachycení harmonie a krásy přírody a vytvoření pocitů pohody a radosti.

Na výstavě s názvem „Svět je kulatý“ představuje dvě oblasti své současné tvorby. První z nich je věnována milované Praze, kde autorka trávila podstatnou část svého dětství a mládí. Můžeme spolu s autorkou prostřednictvím jejích obrazů navštívit známá i méně známá místa současné Prahy od Vltavy, přes Bertramku, Vyšehrad až po Josefov.

V druhé oblasti tvorby, která dala také název celé výstavě, pracuje autorka s jedním se základních tvarů, který odkazuje na podstatu celého Vesmíru, světa, který nás obklopuje a jehož jsme součástí. V různých podobách, kombinacích, někdy i nečekaných souvislostech a kombinacích barev nás tak vždy provází koule a kruh.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jitka H. Vacková a přátelé: Svět je kulatý