Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Votruba – Just Now

4. 2.-23. 2. / Galerie 1.patro / Malba

Do 23.2.2020 bude v Galerii 1.patro, Myslíkova 9, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jiřího Votruby – Just Now.

Jiří Votruba, český malíř, grafik, ilustrátor, umělec s charakteristickým rukopisem, se narodil 8.12.1946 v Praze a je absolventem Fakulty stavební ČVUT v Praze. Ve své tvorbě se zaměřuje na malbu, ilustrace, grafiku i design. Vystavoval na bezmála padesáti samostatných výstavách po celém světě. Maluje v tematických cyklech (květiny, uživatelské manuály, bazény, boty…), v poslední době je fascinován hromadnou spotřebou a její svůdností. Votrubovy ilustrace jsou spojeny zejména s literaturou pro děti, asi největší úspěch zaznamenala kniha seznamující děti se světem opery. Grafický design Jiřího Votruby je snadno rozpoznatelný na první pohled. Ve světě je známá jeho tvorba věnovaná kulturní a historické Praze a velkou odezvu má rovněž jeho grafický design v oblasti vážné hudby v Japonsku.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Votruba – Just Now