Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Sozanský: Portréty Václava Havla a básně Ivana Magora Jirouse

11. 11.-18. 12. / Americké centrum / Kresba

Nejméně do 18.12.2015 bude v Americkém centru, Tržiště 13, Praha 1, přístupná výstava Jiří Sozanský: Portréty Václava Havla a básně Ivana Magora Jirouse.

Jiří Sozanský je umělcem, který již skoro třicet let zneklidňuje českou výtvarnou scénu. Jeho projekty mají povětšinou multimediální charakter a spojují akce malířské, kresebné a sochařské s fotografiemi, prostorovými instalacemi a scénickými akcemi environementálního charakteru.

Jeho výrazný výtvarný rukopis nabitý dynamickou expresí vytváří iluzi hřmotu zápasících těl či zase naopak naléhavé a alarmující ticho tíhy lidských osudů. Věčné téma člověka v mezní situaci se prostřednictvím jeho tvorby v aktualizované podobě opakovaně vrací, aby varovalo před násilím a jeho plody stejně jako před lhostejností k utrpení v nejrůznějších podobách a formách.

Se svými díly Sozanský putuje za divákem do nečekaných prostředí, kde ho irituje přímočarou výpovědí, jejíž sílu násobí atmosféra místa a jeho komplexně promyšlený a využitý kontext.

Výstava Jiřího Sozanského se zaměří na portréty Václava Havla a básně Ivana Magora Jirouse.



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Sozanský: Portréty Václava Havla a básně Ivana Magora Jirouse