Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Šourek: Otisky

2. 3.-5. 4. / Rock Café / Malba

Do 5. 4. 2022 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, zdarma přístupná zajímavá a krásná výstava Jiřího Šourka: Otisky.

Dalším pokračováním letošní výstavní sezony v Rock Café je výstava s názvem Otisky, fotografa, malíře a filantropa Jiřího Šourka, autora využívajícího různé malířské techniky a materiály, pohybujícího se na pomezí geometrické abstrakce. Autora jehož podvědomí, vědomí a nadvědomí formovala a vychovala náročná výtvarná fotografie.

Jan Řezáč u příležitosti Šourkovi první výstavy ve Štiříně v roce 2005 napsal „Výtrysky jeho obrazů jsou námětově bohaté a rozmanité a lze si jen přát, aby nebloudil zbytečně v neznámém pokoji absolutního malování, nýbrž prodléval ve známém l’artbrutovském nepokoji naší až ubuovsky zapálené přenádherné doby.“ Tvorba Jiřího Šourka prošla od té doby značnou proměnou a rozhodně stojí za vaši pozornost.

Výstava Otisky představuje řadu nových obrazů, které se prolínají s barevnými otisky na papíře. Své obrazy od té doby vystavoval vystavoval v Praze, Novém Městě nad Metují, hospitalu v Kuksu a Náchodě. Pravidelně, již 11. let se zúčastňuje salonu filmových klapek pro Filmový festival ve Zlíně. Dlouhodobě se věnuje spojení výtvarného umění a charity, spolupracuje s mladými umělci a společně podporují prostřednictvím pražské Naděje lidi bez domova.

….

Edit: součástí vernisáže byla aukce výrazných současných umělců na pomoc Ukrajině:

Svá díla do prodeje věnovali:

Michal Škapa, Laura Limbourg, Martin Salajka, Markéta Kolářová, Matěj Olmer, Barbora Valášková, Julie Špačková, Barbora Matějíčková, Radka Bodzewicz a Jiří Šourek.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Šourek: Otisky