Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Slíva: „už jsi dnes měl umění?“

12. 10.-20. 11. / Galerie Moderna / Karikatura

Do 20. 11. 2022 bude v galerii Moderna, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hodně veselá výstava Jiřího Slívy: „už jsi dnes měl umění?“.

Výstava výtvarníka Jiřího Slívy „už jsi dnes měl umění?“, potvrzuje to, že lyrismus maleb, kreseb a grafických listů Jiřího Slívy /1947/ je stejně jako jejich náměty a výtvarná podoba nezaměnitelný.
Poetický realismus založený na suverénní kresebnosti vyzařuje i do imaginativní polohy, kterou názorově zpevňuje a myšlenkově zjasňuje.
Všestranné dílo Jiřího Slívy má v naší moderní výtvarné kultuře již klasické postavení, a Jiří Slíva se tak stává pokračovatelem nejkvalitnější české výtvarné tradice.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Slíva: „už jsi dnes měl umění?“