Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Plieštik – Psaní z moře

4. 4.-10. 5. / Kavárna Velryba / Fotografie

Do 10. 5. 2024 je v galerii kavárny Velryba, Opatovická 24, Praha 1, přístupná v podzemí velmi zajímavá a krásná výstava Jiřího Plieštika – Psaní z moře.

Kurátor výstavy Igor Hlavinka

Výstava je součástí festivalu EDO EKOLOGICKÉ DNY OLOMOUC 2024: Blázen jsem ve své vsi. Jedná se o největší environmentální festival v ČR s pestrým programem naplněným besedami, výlety, výstavami, aktivitami pro rodiny, workshopy a Edojarmarkem.

Jiří Plieštik, sochař, fotograf, pedagog, básník se narodil 28. června 1956 v Novém Městě na Moravě. V letech 1971 – 1976 absolvoval studia na  SPŠ strojnické. Od roku 1977 do 1990 pracoval jako asistent sochařky Hany Wichterlové. V letech 1981 – 1987 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Miloše Axmana a prof. Stanislava Hanzíka. Během studií se účastnil čtyř výstav Konfrontací. Mezi lety 1990 – 1996 působil na škole jako asistent prof. Karla Nepraše. Následně vedl na AVU až do roku 2000 přípravné kurzy pro budoucí sochaře. Plieškovy aktivity se nikdy neomazovaly pouze na sochařství. Od roku 1976 byl členem Jazzové sekce a od roku 1986 členem hudební skupiny Krásné nové stroje. Kromě toho se v 90. letech věnoval produkci výstav. Se svojí druhou ženou Brit Jensen organizovali a realizovali r. 2013 velkou výstavu českého umění v dánskémRoskilde.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Plieštik – Psaní z moře