Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Macht2: Water of Life

Do 20.8.2020 bude ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá a krásná výstava  Jiřího Machta2: Water of Life.

Každý z nás potřebuje občas zvolnit. Čím víc naplno žijeme, tím větší problém máme se zastavit. A když jsme k tomu pak z jakéhokoli důvodu přinuceni, můžeme být zmateni a nevíme co s tím.

Fotograf Jiří Macht2 ve svém cyklu WATER OF LIFE reflektuje situaci, kterou jsme nedávno zažili všichni a nevyhnul se jí opravdu nikdo na celém světě.

V umělcově nejnovější tvorbě poznáváme typické “machtovské” prvky – jako je sugestivní barevnost, adventurní hravost, extatické světelné prožitky a pochopitelně výbušné erotické jinotaje. Základem zůstává fotografie jako nosné médium, využití zrcadel a kombinování nejmodernějších výtvarných technik a prostředků.

Jiří Macht2 vlévá svým uměním do oka i duše živou vodu. Očišťuje a osvěžuje od starostí, zaplavuje a naplňuje uvolněním a nadějí. Voda je zdroj života a na zdech Dudes&Barbies Gallery se nyní zrcadlí v nikdy nevysychajících kapkách 💦

PhDr. Renáta Mužíková, PhD.
kurátorka výstavy

Výstavu pokřtil režisér Jakub Kohák.

….

Jiří Macht2 o sobě píše:

Nar.5.6. 1977 v Praze

Mé první publikované fotografie vznikaly ještě na základní škole. V roce 1996 jsem složil maturitní zkoušku na Střední výtvarné škole Václava Hollara a uspěl u talentových zkoušek na pražské FAMU-obor fotografie. V roce 2003 jsem studia na FAMU ukončil s titulem MgA. Během studií jsem nejvíce spolupracoval s profesorem Vojtěchovským a docentem Rajsíkem. Vydal jsem dvacet autorských kalendářů, převážně z cest (USA, Nepál, Tibet, Čína, Maroko, Austrálie, Nový Zéland, Tasmánie, Kuba, Thajsko, Evropa) a z cest s významným českým historikem umění PhDr. prof. Františkem Dvořákem po nejvýznamnějších galeriích a kulturních pamětihodnostech Evropy. Dosud mám za sebou 30 autorských výstav a mé práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Evropě, USA a Asii.

www.macht2.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Macht2: Water of Life