Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Macht2: Voice of mirror

Do 30. 9. 2023 je v Zámku Dobřichovice, Křižovnické nám. 29/1, Dobřichovice (půl hodiny vlakem z Hlavního nádraží Praha) přístupná krásná a rozsáhlá výstava Jiřího Machta2: Voice of mirror.

Otevírací doba: Pá – Ne 14:00 – 18:00 pouze po předchozí domluvě s autorem (kontakt na webu)
Vstup: Zdarma

Díla umělce překonávají hranice tradičního vnímání umění a vytvářejí provokativní a emotivní dialog mezi divákem a uměleckým dílem. Divák je zatažen do děje a společně se světlem se stane součástí Machtových pestrobarevných nahlas křičících fotografických koláží. 

www.macht2.com

O autorovi:
Jiří Macht maturoval v roce 1996 na Výtvarné škole Václava Hollara, a poté pokračoval ve studiu na FAMU v oboru fotografie, kterou úspěšně dokončil. Vystupuje pod pseudonymem Macht2. Má za sebou více než 30 autorských a desítky skupinových výstav, věnuje se cestopisné fotografii z cest po Evropě, USA, Asii či Austrálii, kterou dále posouvá až do abstraktních koláží. Rád a často jezdí na Kubu, kde pořádá kurzy focení pro své krajany. Věnuje se také kurátorské činnosti na mezinárodních výstavách. Sám v zahraničí také vystavoval (Německo, Francie, Itálie). Spolupracuje se známými architekty a jeho díla zdobí desítky interiérů. Do fotografií i maluje, nebo z nich vytváří koláže, či asambláže. Fotografie je hlavní médium, které mu díky jeho originálním postupům umožňuje naprosto neomezenou svobodu tvorby.

www.macht2.com

Na vernisáži vystoupila Natálie Stejskalová a zahájila ji kurátorka Rozalie Pánková.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Macht2: Voice of mirror