Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Macht a Filip Čapka – Face to Face

5. 1.-8. 2. / Rock Café / Fotografie

Do 8. 2. 2023 je v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Jiřího Machta a Filipa Čapky – Face to Face.

Jak nejlépe uvést výstavu? Přece slovy jednoho z autorů! A právě takto o výstavě Face to Face mluví Filip Čapka: Před mnoha měsíci mi poprvé napsal na můj Instagram Jirka Macht2, jestli nechci vystavovat na „Už je nejhůř II“, že prý je to výstava proti těm zm.dům. Chci, bude mi ctí. Pak jsme se potkali na Hluboké, šli na Ruskou avantgardu do galerie na zámku a začali si tykat. A pak bylo „Už je nejhůř II“ v G90 a v Rock Café, kde jsem po dlouhé době zase stál na jevišti, ale poprvé jako malíř. A kde Jirka řekl, že jsem pro něj český Basquiat. Klepala se mi kolena. A pak jsem byl já na jeho výstavě a on na mojí, kde řekl: „Co kdybychom spolu vystavovali v Rock Café? Face To Face. Ksichty.“ Tak jsme tady. Maluju něco přes dva roky a už po druhé vystavuji v Rock Café na Národní. A navíc s Machtem2. Pecka. Díky Georgino!

Téma? Co je dneska ústřední téma? Všechno a nic. Válka, volby, inflace, krize identity, ztráta hodnot? Kdo ví? Tak pojďme udělat portréty. Ok. Tak teda ksichty.
Face to Face.
Havel, Kryl, Masaryk, Zelenskyj, Basquiat.

Jiří Macht2 o sobě píše:

Nar.5.6. 1977 v Praze

Mé první publikované fotografie vznikaly ještě na základní škole. V roce 1996 jsem složil maturitní zkoušku na Střední výtvarné škole Václava Hollara a uspěl u talentových zkoušek na pražské FAMU-obor fotografie. V roce 2003 jsem studia na FAMU ukončil s titulem MgA. Během studií jsem nejvíce spolupracoval s profesorem Vojtěchovským a docentem Rajsíkem. Vydal jsem dvacet autorských kalendářů, převážně z cest (USA, Nepál, Tibet, Čína, Maroko, Austrálie, Nový Zéland, Tasmánie, Kuba, Thajsko, Evropa) a z cest s významným českým historikem umění PhDr. prof. Františkem Dvořákem po nejvýznamnějších galeriích a kulturních pamětihodnostech Evropy. Dosud mám za sebou 30 autorských výstav a mé práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Evropě, USA a Asii.

www.macht2.com

Filip Čapka je známý herec a malíř

Narodil se 19. prosince 1974 v Ostravě, v rodině, kde byl už dědeček ochotníkem a obě babičky se rovněž věnovaly divadlu. Herci jsou otec Jiří, strýc Vladimír, teta Marcela, sestřenice Vladimíra, manželka Zuzana i bratr Michal. Po absolvování JAMU nastoupil do olomouckého divadla. Zlomem v kariéře se pro něj stala nabídka alternovat Jiřího Langmajera v roli Edgara v Králi Learovi na Letních shakespearovských slavnostech v Praze. Hlavní město už neopustil: na čas spojil svou dráhu s Divadlem Bez Zábradlí, na jehož pódiu si zahrál mimo jiné i v muzikálu Cikáni jdou do nebe roli Buči, za niž získal v roce 2004 Thálii. Na volné noze vystřídal pohostinsky několik pražských scén, až před nedávnem zakotvil v angažmá Švandova divadla. Z filmových rolí lze jmenovat Mamas & Papas, kde hrál muže své reálné manželky Zuzany, Kuky se vrací, tragikomickou adaptaci románu Michala Viewegha Román pro muže či Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové.

https://www.filipcapka.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Macht a Filip Čapka – Face to Face