Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Macht: 25 let snění

1. 2.-2. 3. / Galerie 1 / Fotografie

Do 2.3.2018 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá, krásná a rozsáhlá výstava Jiřího Machta: 25 let snění.

Projekt „25 let snění“ návštěvníkům výstavy představí tvorbu fotografa a vizuálního umělce MgA. Jiřího Machta2, který návštěvníkům představí více jak 25 let jeho tvorby.

Výstava je rozdělena na dvě části, kdy první z nich bude zaměřena na retrospektivní tvorbu vybranou z více jak padesáti výstav, na kterých Jiří Macht2 pracoval. V této části diváci uvidí 100 fotografií, které je v poskládaných útvarech obklopí a díky prolínání téměř všech fotografických žánrů se ocitnou ve světě snů a představ autora, ze kterých jeho tvorba vychází.

V druhé části výstavy návštěvníci vstoupí do jednoho konkrétního snu, kde se potkají s několika medvědy komunikujícími nejen s žirafou, veverkou, hrochem, houpajícím koníkem a několika dalšími živočišnými druhy vycházející z autorova vztahu k přírodě a fantazii, se kterou k tomuto snu přistupuje.

V obou částech výstavy budou k vidění kromě klasických analogových fotografií i trojrozměrné exponáty, fotografické obrazy přenesené na zrcadla, jiné netradiční materiály a postupy. Vše doplní projekce z více jak 25 let trvající vášně k volné fotografii a umění obecně.

Výstavu zahájil Jakub Kohák.
Vystoupila hudební formace Zoran said El iz bad.

Výstava vznikne za podpory: PPM, Praha, Praha 1, Perfect Catering, de.fakto, NielsenFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Macht: 25 let snění