Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Hanzl: Listopad 1989 – portréty a osudy

Do 30.11.2019 bude na schodišti mezi 1. a 4. patrem Filozofické Fakulty Univerzity Karlovy, Nám. Jana Palacha 2, Praha 1, zdarma přístupná zajímavá výstava fotografií Jiřího Hanzla: Listopad 1989 – portréty a osudy.

Nápad začít fotit mu vnukl nepovedený fotoportrét od nešikovného fotografa amatéra, a tak v patnácti letech podlehl kouzlu černé komory. Celá léta pracuje Jiří Hanzl převážně jako filmový fotograf a obor iluzí a technických triků mu umožnil zúročit studijní i osobní zkušenosti a vědomosti. I přesto říká, že je stále na začátku a musí se učit. Nejraději má živou fotografii a pohled na okamžik polapený objektivem, zobrazení pocitů, nálad, emocí a neuvěřitelné palety tváří. Výstava přináší nikdy nezveřejněné portréty lidí a osudů z listopadu 1989.

Výstavu pořádá Filozofická fakulta UK k výročí sametové revoluce.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Hanzl: Listopad 1989 – portréty a osudy