Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Georg Dokoupil: Furniture For Fotos (jen 19 – 21.5.2016)

18. 5.-21. 5. / DSC Gallery / Instalace

Pouze do 21.5.2016 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná umělecká instalace Jiřího George Dokoupila: Furniture For Fotos. Otevřeno 11 – 19 h.

DSC Gallery vás s potěšením zve na světovou premiéru jedinečného uměleckého projektu. Pod názvem Furniture for Fotos nám malíř, sochař a kovboj Jiří Georg Dokoupil představí další z jeho inovativních výtvarných konceptů – osobně!

Po sérii bublin, kouřových obrazů či malbě mateřským mlékem se Dokoupil opět rozhodnul přijít s něčím, co tu ještě nebylo. Pokud jste zvědaví, s čím se rozhodl milovníky umění překvapit tentokrát, nenechte si výstavu Furniture For Fotos, která potrvá pouhé tři dny, ujít.

„Jde o nejautentičtější důkaz teorie Marcela Duchampa, který říká, že umělecké dílo začne existovat teprve s divákem. Objekty samotné neznamenají nic, dokud se divák sám nestane součástí sochy,“ vysvětluje umělec princip své expozice. Pro tu totiž vytvořil speciální objekty, které stírají rozdíly mezi druhou a třetí dimenzí. Právě s nimi se budete moci vyfotit a výsledný obrázek si odnést domů. Sám autor navíc bude každý den několik hodin v galerii osobně přítomen s fotografickým aparátem v ruce. Máte tak jedinečnou šanci získat originál od Dokoupila.

Těšíme se na vás a nezapomenutelné zážitky s Jiřím Georg Dokoupilem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Georg Dokoupil: Furniture For Fotos (jen 19 – 21.5.2016)