Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Dolinski: 5678

3. 8.-2. 9. / Volesky & gallery / Koláže

Do 2. 9. 2023 je ve Volesky & gallery, Žitná 27, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jiří Dolinski: 5678.

5678
Jiří Dolinski (kurátor Adam Vrbka)
….“He rides to live
He lives to ride
To hand out his revenge
The demon living inside“…
 
Autodidakt, malující pro osobní potěchu, z vnitřní potřeby, vytvářející umění mimo akademický rámec, mimo prostor běžných institucionálních forem.
 
Autor, malující na kusy starého nábytku, které nalézá u popelnic v blízkosti svého bydliště, překližky, desky a jiný recyklát.
 
Samorost, který již překročil své vysněné vzory, minimálně ve formě vlastní svobody při vytváření jednotlivých obrazů, kreseb a koláží, poprvé opouští prostředí Moravy a vydává se představit své poslední práce do hlavního města naší vlasti.
 
Možná byla jeho malba z počátku jen koníček a únik z reality. Možná…
Nyní již však překročila hranice vytyčené prostorem svého vzniku a její kontinuita a proměna vytváří dialog s divákem, který již měl tu čest se s Dolinskim setkat.
 
S autorem, který neustále cíleně volí minimalistické formy, které může vytvářet i v prostředí unifikované zástavby – kuchyně a balkonu panelového bytu.
 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Dolinski: 5678