Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jiří Černický: Sebevdech

Do 19. 2. 2022 bude v Ateliéru Josefa Sudka, Újezd 30, Praha 1 (po zazvonění třemi průchody pořád rovně dozadu a přes dvůr), přístupná zajímavá výstava Jiřího Černického: Sebevdech.

Portréty význačných osobností umělecké scény, které mají povětšinou vztah k médiu fotografie

Podstatné je, že vizáž jejich obličejů si je něčím podobná. Tím, že se jejich tvář rozostří, dochází k dalšímu sjednocení celé série. Pravým portrétem se tak stává rozžhavený hrot cigarety, který jediný je zaostřený . A právě ve chvíli, když portrétovaný natahuje kouř, Martin Polák mačká spoušť.
….
Jiří Černický je jedním z klíčových autorů, který se sebevědomě pohybuje na výtvarné scéně od počátku devadesátých let. Laureát Sorosovy ceny (1996) a Ceny Jindřicha Chalupeckého (1998) aktuálně vede ateliér malby na VŠUP. Pracuje zejména v médiu malby, objektu, multimediální instalace, ale věnuje se také hudební tvorbě či akčnímu umění s přesahy do fotografie a literatury.
 
http://cernicky.com/


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jiří Černický: Sebevdech