Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindřich Svátek: Za oponou

Do 29. 5. 2024 je v Jeruzalémské synagoze, Jeruzalémská 7, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a silná výstava fotografií Jindřicha Svátka: Za oponou.

Výstava fotografií představuje část autorova díla, které vznikalo v letech 1983–1991 v prostředí pražské židovské obce. Snímky vznikaly jen v omezeném čase, kdy je dle halachických zákonů povoleno fotografovat, a proto zde nenalezneme například záběry z průběhu šabatu či Vysokých svátků.

Prostřednictvím autorova objektivu můžeme nahlédnout na svatby, pohřby, chanukové a purimové večírky či na ranní bohoslužby. Nalezneme zde nejen představitele a členy pražské komunity, ale také členy umělecké scény, kteří obec navštívili, a samozřejmě autorovy blízké kamarády či rodiče.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jindřich Svátek: Za oponou