Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindřich Štreit: Brána naděje

9. 6.-31. 7. / Opatství Emauzy / Fotografie

Do 31. 7. 2022 bude v křížové chodbě Opatství Emauzy, Vyšehradská 49, Praha 2 (vchod brankou a doprava podél kostela), přístupná krásná výstava Jindřicha Štreita: Brána naděje.

Rodák ze Stříteže nad Bečvou, celosvětově známý a uznávaný fotograf profesor Jindřich Štreit, vystavuje svá díla doslova po celém světě. Za svůj dlouhý a plodný život měl již více než 1400 výstav, vydal 37 knih a nespočet katalogů a ilustrací ke knihám. V jeho díle je zachycena syrovost i laskavost, naděje i víra, láska, bolest, život i smrt. 

Prof. Jindřich Štreit (*1946) – fotograf, pedagog, za komunismu stíhaný pro svou fotografickou činnost, člen Sdružení Q Brno, Spolku olomouckých výtvarníků, Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie a Umělecké besedy v Praze.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jindřich Štreit: Brána naděje