Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindřich Štreit a další fotografové: Jsme ze stejné planety

Do 19. 3. 2016 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná hlavní část putovní výstavy Jsme ze stejné planety, která představuje fotografie Jindřicha Štreita a dalších fotografů.

Putovní výstava Charity ČR ukazuje, jak se se žije cizincům v České republice. Program probíhá ve spolupráci s Instituto Cervantes Praha, kde bude od 10. února vystavena základní část souboru fotografií Jindřicha Štreita. První část výstavy lze do 16. března 2016 navštívit v Americkém centru.

Soubor předního českého fotografa propojuje fotografie a příběhy cizinců z celého světa, kteří našli domov v České republice, a tak naší společnosti přinášejí velké obohacení. Součástí večera bude diskuse a hudební vystoupení.

Za programem stojí Jsme ze stejné planety, z.s., Instituto Cervantes, Americké centrum a Charita Česká republika.

Jindřich Štreit se narodil 5. 9. 1946 ve Vsetíně, věnuje se převážně dokumentární fotografii. Absolvoval Pedagogickou fakultu univerzity Palackého v Olomouci, roku 2009 se po obhájené kandidatuře na AMU stal profesorem. Od roku 1967 uskutečnil na 900 výstav v řadě zemí po celém světě, vydal na tři desítky knižních publikací a od roku 1990 se soustavně věnuje humanitární a charitativní činnosti. Je autorem cyklů fotografií zaměřených na subkulturu Romů a přistěhovalců.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jindřich Štreit a další fotografové: Jsme ze stejné planety