Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindřich Modráček: obrazy, objekty

Do 14.12.2018 bude ve Výstavní síni Antonína Navrátila, Nové sdružení, Husinecká 8, Praha 3, přístupná výstava obrazů a objektů Jindřicha Modráčka.  Otevřeno Út – Čt 15 – 18.

Jindřich Modráček je český akademický malíř.

Narodil se 28. prosince 1943 ve Velké Dobré. V letech 1958 – 1962 studoval na Střední odborné škole výtvarné v Praze (nyní Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollara) a následně v letech 1967 – 1973 na pražské Akademii výtvarných umění ve speciální škole profesora Karla Součka. Po absolutoriu, od roku 1973 do roku 1993 působil na AVU jako odborný asistent profesorů Karla Součka, Radomíra Koláře a Jiřího Sopka. Do dneška stále pracuje jako pedagog na soukromých školách v Praze a okolí. Podnikl řadu studijních cest do Německa (Západní Berlín), Itálie (Perugia 1969, Florencie 1988), Belgie, Lucemburska (1973, 1981), Norska, Švédska, Gruzie a Ruska.

Ve vlastní tvorbě se zpočátku věnoval abstraktním kompozicím, následně krajinám a figurálním malbám. Nyní se opět navrací k abstraktním kombinovaným technikám.

Zastoupení ve sbírkách:
Národní galerie v Praze
Galerie hlavního města Prahy
soukromé sbírky v Německu, Belgii, Lucembursku a Holandsku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jindřich Modráček: obrazy, objekty