Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindřich Lerch: Metamorphosis

1. 7.-31. 8. / Galerie Lapidárium / Malba

Do 31. 8. 2021 bude v Galerii Lapidárium, Rámová 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Jindřicha Lercha: Metamorphosis.

Jindřich Lerch, 22.7.1976.

Výtvarně tvoří od roku 1994.  Externí studium na VŠUP u Borise Jirků. Figurální malbě (náznaky na odkazy nové figurace, užívání nadsázek) se věnuje řadu let. V současné době však vykročil novým směrem. „Tvorbu beru jako dialog, plátno je mým partnerem k rozpravě. Je to neznámé dobrodružství v neznámém prostoru. Nevím přesně, kam se dostanu, plány jsou jen v hlavě a nemají pevných kontur. Skicu nelze pokaždé jednoduše přenést z papíru na plátno. Drama, napětí při tvorbě je to co mě nejvíce zajímá, ale zároveň i vzrušuje.

Jindřich Lerch ve své tvorbě kombinuje expresivní barevnost s citelně abstrahovaným a minimalizovaným tvarem. Živelnost děje a výrazné barvy jsou typické pro jeho menší i vekoformátová plátna, jež odráží potřebu introspekce vlastních pocitů a zároveň slouží jako spontánní záznamy prožívaných událostí..  

                                                                           Lucie Váchová

jindrichlerch.estranky.cz


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jindřich Lerch: Metamorphosis