Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jindra Viková: Mimochodem

6. 3.-4. 4. / Galerie Havelka / Kresba

Do 4. 4. 2024 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou a často zneklidňující výstavu známé umělkyně Jindry Vikové: Mimochodem.

Kresby sochařky Jindry Vikové vznikají MIMOCHODEM / BY THE WAY jako spontánní záznam jejích nápadů, myšlenek anebo třeba jako reakce na přečtenou báseň. Tvoří tak subtilní, poetickou ale jen málo známou kapitolu její převážně sochařské tvorby. K výstavě je v galerii k dostání i katalog.

Kurátorka: Terzie Zemánková

Jindra Viková (1946), pražská rodačka a absolventka VŠUP. Ve svém díle se často zabývá zobrazením lidských povah, charakterů, intimních nálad i mezilidských vztahů. Její díla se vyznačují poetikou, která vedle ironie a humorné nadsázky často skrývá tíživější obsah. www.jindravikova.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jindra Viková: Mimochodem