Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaroslava Pešicová (1935 – 2015): Ohlédnutí

12. 1.-7. 2. / Nová síň / Malba

Do 7.2.2016 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Jaroslavy Pešicové (1935 – 2015): Ohlédnutí.

Výstava Ohlédnutí přináší výběr z díla nedávno zesnulé přední  české akademické malířky a grafičky Jaroslavy Pešicové (1935 – 2015). Po vystudování Vyšší školy uměleckého průmyslu v Praze absolvovala Akademii výtvarného umění v Praze u profesora Vladimíra Sychry. Byla členkou umělecké skupiny Etapa, SČUG Hollar a SVU Mánes. Stejně jako ve velké části autorčiny tvorby, tak i v tomto výběru, dominuje figura, jež je zasazena do výpravné a barevně bohaté kompozice. Velké formáty obrazů a výška stropů Nové síně umožní návštěvníkům výstavy přenést se do příběhů veselých i bolestných, které autorka svým štětcem a barvami vypráví.

Díla Jaroslavy Pešicové jsou zastoupena ve státních, veřejných  a soukromých sbírkách po celém světě – za zmínku stojí Národní galerie ČR, National Gallery of Art Washington (USA), Owens Art Gallery, Sackville (Kanada). V zahraničí (Belgie, Velká Británie, Francie, Holandsko a Rakousko …) V minulosti proběhlo přes 70 autorských a 120 společných výstav v České republice i v cizině (Belgie, Francie, Rakousko,…).

Kurátor výstavy PhDr. Jan Kříž

http://www.pesicova.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaroslava Pešicová (1935 – 2015): Ohlédnutí