Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaroslav Jerry Svoboda: The Game

1. 3.-15. 4. / REC•esse / Malba

Do 15. 4. 2023 bude v příjemné galerii a kavárně REC.esse, Břevnovská 212/1, Praha 6, přístupná zajímavá výstava obrazů Jaroslava Jerry Svobody: The Game.

Dernisáž s komentovanou prohlídkou: 15. 4. 2023 od 18:00
 
Výstava tematicky navazuje na předešlé výstavy autora: Strange Time, Setkání v čase, New Worlds, Beyond, What Next…? Co nás čeká?
Hra. „The Game“ upozorňuje na to, že dění kolem nás není náhoda. Je námi manipulováno a jsme vystaveni tlaku. Autor vyzdvihuje důležitost duchovního růstu jednotlivce v přetechnizovaném světě. Řeší tematiku umělé inteligence, poddání se konzumu a ztrátu vlastní svobody. Ve své žertovné odpovědi „odlétá z planety“, aby nemusel být svědkem věcí, které přijdou. Obrazy se pohybují na pomezí neosymbolismu až semifigurativního abstraktního expresionismu.
 
Jaroslav Jerry Svoboda
(*1962, Klatovy)
Studoval malbu a sochařství na Středočeské výtvarné konzervatoři u prof. Hlaváčka a Palečka, poté v Kanadě na University of Art and Design Vancouver. V Kanadě se sám také věnoval pedagogické činnosti na Stratherm Centrum Montreal a účastnil se charitativních aukcí např. Charity Fund Raising Events-Calgary Canada. Jeho díla se nacházejí v soukromých sbírkách a galeriích u nás i ve světě. Podílel se také jako malíř na vzniku filmu Tmavomodrý svět, který byl natočen Janem Svěrákem a byl nominován na Českého lva, mimo jiné i za nejlepší výtvarné řešení. Soukromé a veřejné sbirky: Kalifornie, Chicago-USA, Harbin-Čína, Montreal,Toronto, Vancouver, Calgary-Kanada, Tel Aviv-Izrael, Amsterdam – Holandsko, Praha.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaroslav Jerry Svoboda: The Game