Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaroslav Jerry Svoboda & Dagmar Ultzenová: Konfrontace

Do 3. 5. 2023 je v Galerii pro onkologické pacienty a podporující umělce, Anenská 13, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Jaroslava Jerry Svobody a Dagmar Ultzenové: Konfrontace.

Jaroslav Jerry Svoboda
Jelikož rád ve své tvorbě experimentuji, tak se tato výstava stala pro mě výzvou. Vůbec poprvé vystavuji vedle fotografií, a tak mě napadlo se nechat jimi volně inspirovat.
Maluji v semiabstraktním stylu ve spojení s expresí a symbolismem. Moje díla se nacházejí v soukromých sbírkách a galeriích nejen u nás, ale i ve světě. A byly vystaveny např. i v galerii Portheimka v Praze nebo v Museum of Modern Art v Calgary.
Studoval jsem malbu a sochařství na Středočeské výtvarné konzervatoři a poté v Kanadě na University of Art and Design ve Vancouveru.
Zúčastňuji se charitativních a benefičních výstav, a proto jsem rád, že zde mohu prezentovat svoji tvorbu, a tím tuto galerii podpořit.
 
Dagmar Ultzenová
Vystavené fotky vznikaly během mých cest, týkají se dvou lokalit, Prahy a Žacléře.
Mám ráda nearanžované fotky, vznikající spontálně. Fotím běžné věci kolem sebe, které mě obklopují a které se snažím zachytit trochu jinak, než se na první pohled nabízejí. Mé fotky jsou k vidění na webu Guru.com či ve výzvě “Když cvakne spoušť” a prezenčně byly vystaveny v 1. Aukčním výtvarném a fotografickém salonu v galerii Mozaika v Praze.
Pracuji jako zdravotní sestra na paliativě v NMSKB v Praze.
Vážím si, že mohu společně v této komorní galerii vystavovat. Tato výstava je z velké části benefiční.
 
https://umeniprotirakovine.cz/


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaroslav Jerry Svoboda & Dagmar Ultzenová: Konfrontace