Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaromír Šimkůj: Vlakem

5. 4.-30. 4. / Galerie Havelka / Instalace

Do 30. 4. 2022 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou výstavu Jaromíra Šimkůje: Vlakem.

Linie, křivky, body i plochy sledují horizont krajiny, siluety stromů, kopců a domů tak, jak se proměňují za okénkem vlaku. Rychle načrtnuté linie pak autor převádí do podoby drátů a plechů a konkrétní tvary přepisuje do formy abstraktních prostorových kreseb.

Kurátorka: Terezie Zemánková.

 

Jaromír Šimkůj (nar. 1955)

Vytváří prostorové objekty z ocelového, nerezového, mosazného a měděného plechu a drátu, za nimiž je osobní zkušenost z každodenního pohybu krajinou. Jeho trojrozměrné minimalistické obrazce a objekty (často závěsné) geometricky abstrahovaných tvarů tematizují především dualitu vnitřku a vnějšku. Autor se pochopitelně zabývá tvarem, nikoliv v konvenčním smyslu, ale zpravidla jeho „okraji“, jeho vymezením obrysovou linkou nebo prostorovou kresbou. Žije a pracuje ve Lhotě Rapotině a v Brně. Vystudoval v sochařském ateliéru Ladislava Martínka SUPŠ v Brně, pokračoval ve studiích na ŠUŘ v Praze a na Univerzitě Karlově v Praze.
Účastní se sympozií v regionu České republiky (slévárna Blansko, letní dílna Mikulov).
Zdroj: artikle.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaromír Šimkůj: Vlakem