Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jaromír 99: Když nemůžeš, tak přidej !

Do 29.5.2016 bude v Art & Event Gallery Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8.patro výtahem, přístupná zajímavá výstava kreseb a paper cutů výtvarníka a hudebníka Jaromíra 99: Když nemůžeš, tak přidej !

Otevřeno Soboty a Neděle 14:00-19:00 h, vstup zdarma.

Jaromír Švejdík (* 1963, Jeseník) známý také pod pseudonymem Jaromír 99 je český zpěvák, skladatel, kytarista a výtvarník.

Před nástupem na vojnu založil v osmdesátých letech punkovou skupinu Chlapi z práce. Od roku 1989 zpívá v kapele Priessnitz, pro kterou píše většinu textů. V roce 2004 stál u vzniku projektu Umakart, v roce 2007 pak u vzniku tria Jaromir 99 & The Bombers, jehož debutové album je sountrackem ke Švejdíkovu komiksu Bomber.

Spolu s Jaroslavem Rudišem je autorem komiksu Alois Nebel a spolupracoval i na stejnojmenném filmu, k němuž složil i známou píseň Půlnoční, již nazpíval Václav Neckář. Je také autorem storyboardů k filmům Jedna ruka netleská, Samotáři, Děti Duny nebo Grandhotel.

Tvůrce fotbalového komiksu Bomber a také komiksu podle románu Franze Kafky: Zámek.

Je zakládajícím členem výtvarné skupiny Prague stuckists.

CV: Wikipedia a další zdroje

http://jaromir99.blogspot.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jaromír 99: Když nemůžeš, tak přidej !