Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jarmila Králová: Obrazy obrazů v obrazech

Do 30.11.2019 bude v divadelním baru Divadla u Hasičů, Římská 45, Praha 2, přístupná výstava  Jarmily Králové: Obrazy obrazů v obrazech.

Malířka Jarmila Králová tvoří své obrazy v přírodě nedaleko Prahy .
Energicky, ale zároveň étericky působící žena je autorkou mnoha obrazu a systému dekorací Královských barevných čtverců, které využívají síly a krásy barev. Kromě estetičnosti lahodící oku nabízejí tyto obrazy moderní, designové doplnění prostoru, ale především také harmonizaci daného místa. Neuvěřitelné množství kombinací královských čtverců využívá pro úpravu prostor na míru a vložení přidané hodnoty pro jejich majitele.

Profil malířky a výtvarnice Jarmily Králové
K malování se dostala velkou oklikou: V mládí vystudovala Střední průmyslovou školu oděvní a VŠE, což později zúročila jako oděvní návrhářka – zejména se zabývala batikováním, malováním a tiskem na textil, výrobou šperků, apod. I v dalších povoláních, která v průběhu let vystřídala, často využívala a cvičila svůj cit pro barvu a estetiku. Ale až mnohem, mnohem později se dostala k malování a akvarelu, který Jarmilu okamžitě učaroval, a začala pilně tvořit. Stala se rovněž žačkou akademického malíře a grafika Vratislava Jana Žižky, který přednášel idealistickou estetiku na Vysoké škole umělecko – průmyslové. S těmito jednoznačně uměleckými vlivy se ale v jejím případě ještě mísí dva další výrazné inspirační zdroje: Cesty, které Jarmilu vždy lákaly a nevynechala jedinou příležitost se někam podívat. Procestovala celou Evropu, dále byla v Thajsku, Indii, egyptské Sinai, v Kanadě i Mexiku. Cestování pojímala jako způsob zkoumání vnějšího světa. K dalším velkým zájmům patří meditace a studium filozofie. Všechny své výpravy do vnějšího i vnitřního světa neznáma měly obrovský vliv na ni samotnou, ale také na to, jak vnímá svět a jak maluje.
Podílela se na nespočtu výstav, setkání umělců, prodává mnoho obrazů a její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Kanadě, v Polsku, Švýcarsku, Jihoafrické Republice i jinde ve světě.

www.facebook.com/Jarmila-Kralova-190167993784//

www.obrazykralova.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jarmila Králová: Obrazy obrazů v obrazech