Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jana Krausová, David Kraus, Susanne Ehret, Dan Maha a Claudia Harbauer

21. 4.-26. 6. / Jindřišská věž / Malba

Do 26.6.2016 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, 3.patro, přístupná výstava obrazů a keramiky Jany Krausové spolu s jejími hosty – Dan Maha, Susanne Ehret, Claudia Harbauer, a také Davidem Krausem.

Jana Krausová, rozená Pehrová (* 25.ledna 1954 Praha) je česká herečka a výtvarnice, dcera herce Josefa Pehra, matka zpěváka a herce Davida Krause a herce a divadelního režiséra Adama Krause, bývalá manželka herce a moderátora Jana Krause a bývalá partnerka herce Karla Rodena.

Pochází z umělecké rodiny, její otec byl známý herec a loutkoherec Josef Pehr, matka byla výtvarnice a loutkoherečka. Dětství prožila Jana s maminkou a babičkou, občas se vídala s otcem. Po základní škole studovala střední umělecko-průmyslovou školu, obor grafika a monumentální malba, poté vystudovala pražskou AVU.

V osmdesátých letech se provdala za herce Jana Krause, s nímž má dva syny Davida a Adama. V roce 1994 se ale se svým manželem Janem rozešla, přesto však zůstali formálně manželé. V roce 2006 se rozvedli. Začala žít s hercem Karlem Rodenem.

Nyní pořádá výstavy svých děl (keramiky a obrazů), hraje ve filmech, v divadle i televizních seriálech.

David Kraus (* 13. února 1980 Praha) je český zpěvák, herec, textař a skladatel. Je znám ze svého působení v hudební skupině Laura a její tygři, písní, kde oslavoval Zuzanu Norisovou (píseň Zuzana Norisová) a také z účinkování v televizním pořadu svého otce Jana Krause Uvolněte se, prosím.

V roce 2015 se stal jednou z tváří Jsme v tom společně, kampaně iniciativy HateFree Culture.

Výtvarnice Dana Kořínková vystupuje pod pseudonymem Dan Maha.

Německé výtvarnice Susanne Ehret a Claudie Harbauer  jsou z Herrschingu am Ammersee, kde mají společný ateliér.

„Máme každá odlišný styl. Zatímco Claudie používá hodně výrazné barvy jako je růžová nebo zářivě zelená, mé obrazy jsou decentnější. Naše díla ale jdou dobře dohromady a pěkně se doplňují,“ říká Susanne Ehret.

Zdroj: http://domazlicky.denik.cz/kultura_region/nemecke-vytvarnice-vystavuji-bance-20160229.htmlFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jana Krausová, David Kraus, Susanne Ehret, Dan Maha a Claudia Harbauer