Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jana Kasalová: Mater Urbium

11. 10.-8. 11. / Galerie Pro Arte / Kresba

Do 8.11.2018 bude v galerii Pro arte ve Vratislavském paláci, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana, přístupná velmi zajímavá výstava Jany Kasalové: Mater Urbium.

Otevřeno každé pondělí od 13 do 18 hodin, kdykoliv jindy po domluvě: +420 257 941 660, proarte@proarte.cz

Výtvarnice Jana Kasalová (*1974) se věnuje přehodnocení možností konvenčního chápání prostoru, jehož reálnost relativizuje zejména prostřednictvím kartografie. Zaznamenáním na mapu je geopolitický vývoj fixován v čase, zatímco barvitá historie je nevyhnutelně redukována na body a linie. Kosmopolitní umělkyně s touto oficiálností polemizuje. Textualita a grafičnost jejích děl jsou zneklidňujícím komentářem k ustálenému pohledu diváka.

Pro Galerii Pro arte připravila Jana Kasalová také osobitou reakci na slavnou barokní Müllerovu mapu Čech, jejíž parerga vytvořil Václav Vavřinec Reiner. Dialog napříč staletími představuje umělkyni jako výrazného konceptuálního tvůrce střední generace.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jana Kasalová: Mater Urbium