Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jana Horálková: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21

Do 1.9.2018 bude v kulturním prostoru Holešovická šachta, Na Šachtě 3, Praha 7, vstup je z ulice Bubenská 14, v podzemí přístupná výstava Jany Horálkové: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Jana Horálková, která delší čas studovala v Antverpách na Královské akademii krásných umění a před tím absolvovala Institut umění a designu na Západočeské univerzitě v Plzni, není úplně klasickou sochařkou v pravém konzervativním slova smyslu. Její konzistentní dílo vychází z abstraktních biomorfních forem, které v matematické logice přírody tvoří krystalicky čisté schránky. Promyšlené modely z artificiálních hmot postupně zvětšuje do monumentálních rozměrů a poskytuje tak příležitost pro aktivní fyzický a smyslový kontakt s divákem.

Kurátor: Patrik ŠimonFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jana Horálková: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21