Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Uldrych: Kořeny & Lukáš Novák: Selection_otevření nového prostoru The Chemistry Gallery

19. 6.-11. 8. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 11.8.2019 bude v nové lokalitě The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná špičková výstava obrazů Jana Uldrycha: Kořeny & sklářské kolekce Lukáše Nováka: Selection.

Malíř Jan Uldrych navazuje ve své zcela nové sérii obrazů Kořeny na předchozí výstavní cyklus Jeskyně. V této nové kolekci obrazů Uldrych zkoumá kořeny našeho původu včetně kořenů naší lidské zkušenosti. Formálně se ústředním tématem Uldrychových obrazů stává zhmotnění prostoru v obraze. A to doslova a do písmene – 3d prostory prostupují některými obrazy a podtrhují zaměření na objemovost malby prostoru. Témata zůstávají rituální i symbolická, stejně tak figurativní a realistická. I když mnohdy realistická jen zdánlivě, doplněná tentokrát až burianovskými dobrodružnými výjevy. Každý obraz zachycující metafyziku daného okamžiku.

V prvním vydání objektové výstavní série Selection představíme nadčasovou sklářskou kolekci Lost & Found Lukáše Nováka. Český konceptuální sklář a designér Lukáš Novák oživil v rámci projektu Lost & Found unikátní techniku lithyalin, kterou v roce 1818 vynalezl Bedřich Egermann. S pomocí sklářského technologa Václava Kuželky posunul zapomenutou techniku do moderní podoby. Jeho experimenty vyústily v kolekci pozoruhodných váz vesmírných barev.

The Chemistry Gallery:

„Na výstavách v našich nových prostorách v Ovenecké ulici na Letné budeme programově vždy prezentovat dvojici autorů – autory závěsného média a autory objektového média. Ponejvíce tedy malíře a sochaře. Ale také skláře a jiné autory prostorových instalací.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Uldrych: Kořeny & Lukáš Novák: Selection_otevření nového prostoru The Chemistry Gallery