Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Tichý: Od dvou dé do tří dé

7. 10.-1. 11. / Galerie La Femme / Malba

Do 1.11.2020 bude v Galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Jana Tichého: Od dvou dé do tří dé.

Dílo Jana Tichého vyrůstá z odkazu tradic, ale i objevů avantgardních proudů. Zároveň se inspiruje současným životem. Navazuje na bohatě rozvětvenou českou krajinářskou školu.
Vystavoval na desítkách samostatných a společných výstavách doma i po celém světě. Obdržel několik cen a ocenění doma i v zahraničí. Ilustroval řadu knih, např. Výběr poezie Vladimíra Holana. Má řadu realizací v architektuře. Od roku 1991 se věnuje také tvorbě autorského porcelánu. Jeho porcelán používá řada našich i zahraničních společností jako reklamní předmět.
Spolupracoval s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným na společném projektu „ Hudba mezi obrazy“, který představili nejen u nás, ale i v cizině (Belgie, Anglie, Mexiko).  Koncem roku 2012 se zúčastnil Kunstforum Ostdeutsche Galerie Regensburg.

Působí také jako pedagog na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara.

Další ukázky tvorby na https://www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/tichy-jan/

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Tichý: Od dvou dé do tří dé