Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Švankmajer – Objekty

27. 6.-31. 7. / DSC Gallery / Instalace

Do 31.7.2016 bude v Galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná skvělá výstava Jan Švankmajer – Objekty.

Slavný český filmař Jan Švankmajer v minulých dnech spustil na serveru Indiegogo crowdfundingovou kampaň s cílem získat finance na svůj nejnovější film Hmyz. Surrealistický film na motivy alegorické divadelní hry bratří Čapků Ze života hmyzu bude zároveň posledním snímkem 81 letého režiséra.

DSC Gallery se tímto projektem hlásí k podpoře tohoto významného autora, který svou bizarností, černým humorem, a absurditou převedenou do symbolů a metafor uchvátil celý svět. Dovolujeme si vás proto pozvat na večer věnovaný respektu k fantazii a dílu Jana Švankmajera. Kromě objektů vám jeho kolegové budou mít možnost osobně představit kampaň, kterou se autor snaží získat finance na dokončení snímku.

Janu Švankmajerovi a jeho spolupracovníkům se podařilo za 3 týdny v celosvětové on-line kampani vybrat už téměř 200 tisíc dolarů, natáčení scén s živými herci tak může začít ještě tento rok. „Hra bratří Čapků je velice mizantropická – brouci se chovají jako lidé a naopak. „Můj scénář tyto motivy posouvá ještě dál a čerpá přitom i z Kafkovy slavné Proměny,“ říká ke svým inspiracím Švankmajer.
https://igg.me/at/insectsmovie

V DSC Gallery mohou návštěvníci nejen vidět poslední umělcovy objekty přivezené rovnou z ateliéru, ale také si připomenout kultovní scény z jeho filmů, to vše na pozadí probíhající výstavy Vladimíra Skrepla. Sochy vznikly v letech 2013 až 2016 a jsou tedy skvělou ukázkou aktuální estetiky Jana Švankmajera v jeho nejzralejším období.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Švankmajer – Objekty