Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Švankmajer: Lidé sněte ! a 5 let Galerie Artinbox

1. 12.-16. 1. / Galerie Artinbox / Instalace

Do 16.1.2016 bude v malém sálu galerie Artinbox, Perlová 3, Praha 1, přístupná krásná výstava Jana Švankmajera: Lidé sněte !  (objekty, koláže, grafiky a kresby).  Vernisáž výstavy byla spojena s oslavou 5 let Galerie Artinbox a dernisáží krásné výstavy fotografií Stanislava Tůmy.

(Výstavou koláží J. Švankmajera Přežít svůj život 30. 11. 2010 byl provoz galerie zahájen).

„Stále zaměňuj sen za realitu a naopak. Neexistují žádné logické přechody. Mezi snem a realitou je jen jeden nepatrný fyzický úkon: zvednutí nebo zavření víček. U denního snění pak odpadá i ten.“ Jan Švankmajer

O Janu Švankmajerovi se říká, že je tím, kdo dává opodstatnění surrealismu v současném umění. Je autorem renesančně, zeširoka plodným. Na každý jeho počin se čeká s napětím, ať už se jedná o film, nebo výstavu grafik, soch, objektů, či koláží..

Expozice je výstavní i prodejná.

První ze série prodejných výstav věnovaných klasikům surrealismu, jenž budeme postupně uvádět v malém sálu Artinbox Gallery.

V rámci cyklu LIDÉ SNĚTE! / DREAM ON! dále připravujeme autorské výstavy: Toyen, Jiří Kolář…

kurátorka a galeristka: Nadia RovderováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Švankmajer: Lidé sněte ! a 5 let Galerie Artinbox