Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan „Suzn“ Sozanský: Pozdravy z lázní a blízkého vesmíru

končí 11. března / Senát Parlamentu ČR / Malba

Do 11. 3. 2024 je v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce v Senátu Parlamentu ČR, Valdštejnské náměstí 4, Praha 1 (pro účelové návštěvníky a po předložení OP), přístupná velmi zajímavá výstava Jana „Suzn“ Sozanského: Pozdravy z lázní a blízkého vesmíru.

Výstavu si můžete prohlédnout zdarma vždy v pondělí mezi 14. a 15. hodinou. Návštěvu je třeba předem telefonicky domluvit na čísle 257 072 678.

Expozice představuje tvorbu výtvarníka Jana Sozanského, rodáka z Mariánských Lázní, a nese podtitul „zjevy a výjevy na plátnech pokrytých barvou.“ Autor čerpá ze svého života, z literatury, hudby i svého pohledu na svět. Kromě volné tvorby se Jan Sozanský zabývá i návrhy grafiky. Na kontě má několik výstav, kolektivních i samostatných (retrospektivní výstava v muzeu v Mariánských Lázních), jeho díla se objevila jako ilustrace ke sborníku povídek nebo jako komiks v místních mariánskolázeňských listech. Výstava se koná pod záštitou senátora Miroslava Balatky.

Jan Sozanský je původní profesí letecký mechanik. Za svůj život ale vyzkoušel celou řadu nejrůznějších povolání, jako je hasič, kuchař, barman, svářeč nebo honák dobytka v Austrálii. Všechny tyto nabyté zkušenosti se samozřejmě promítají i do jeho tvorby. Inspiraci pro svá díla čerpá také ze svých zájmů o letectví a kosmonautiku, z vědeckofantastické literatury, hudby a v neposlední řadě z cestování.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan „Suzn“ Sozanský: Pozdravy z lázní a blízkého vesmíru