Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Šafránek: Barevný svět lidí (galerie GEMA)

20. 4.-9. 6. / Galerie GEMA / Malba

Do 9.6.2017 bude v Galerii GEMA, Máchova 27, Praha 2, přístupná výstava obrazů Jana Šafránka: Barevný svět lidí.

OBECNÍ DŮM a GALERIE GEMA si Vás dovolují pozvat na výstavu uznávaného malíře excelujícího ve figurální kresbě – Jana Šafránka (1948). Diváckému publiku známý jako stálý portrétista lidských mravů a nemravů, je zároveň výsostně profesionální malíř, který své obrazy tvoří s nekompromisní technickou důkladností. Šafránkova díla se vyznačují rovnocenným spojením uměleckého vidění a technického provedení. Proces malby totiž pro autora není pouhým nástrojem k vizualizaci výchozí představy, ale tvůrčím aktem ve fyzickém, optickém i meditativním smyslu. Když přímo nemaluje, řeší obraz v myšlenkách – maluje, jak říká, „v hlavě“.

Kurátorem výstavy do 28.5.2017 v Obecním domě je Richard Drury, kurátorkou výstavy, která poběží v Galerii Gema, Máchova 27, Praha 2 do 9.6.2017 je Mgr. Linda Kůrková Sedláková.

Více informací o autorovi zde:
www.jansafranek.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Šafránek: Barevný svět lidí (galerie GEMA)