Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Paul, Eva Vápenková: Ticho

3. 12.-2. 2. / Jan Čejka Gallery / Kresba

Do 2. 2. 2022 bude v Jan Čejka Gallery v objektu Hybernská 4, Praha 1 (vzadu v průjezdu a doleva), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Jana Paula a Evy Vápenkové: Ticho.

Jan Paul (*1956) je absolventem pražské Akademie v letech (1979-1985), který se věnuje malbě prsty. Ve svých dílech se zabývá existencí člověka, jeho pomíjivostí a možností transcendence v duchovní matérii, kterou v obrazech symbolizuje světlo. Věnuje se též umělecké kritice a je pravidelným přispěvatelem např. do časopisů Kontexty, Divadelní noviny, Revolver Revue.
 
Eva Vápenková (*1979) kromě restaurátorství a grafiky na AVU (2009-2015) absolvovala i kunsthistorické studium na FF UK (2003-2009). Od roku 2016 je členkou Hollaru. Věnuje se experimentální grafice, bourá zavedené grafické přístupy. Umí mimořádně nakládat s prázdným prostorem. V náznacích zobrazuje převážně krajinu, které propůjčuje až duchovní charakter.
 
Oba autory spojuje snaha o ztvárnění ticha. Ticho je součástí jejich děl, přičemž si Jan i Eva uvědomují jeho důležitost obzvláště v dnešní hlučné době. Dávají mu barvu, tvar i rytmus a dokládají tak, jakými různými způsoby na nás ticho může působit.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Paul, Eva Vápenková: Ticho