Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Nálevka, Daniela Baráčková & Tereza Severová + projekce Wojtek Doroszuk

Do 19.6.2016 budou v Karlin Studios, Křižíkova 34, Praha 8, přístupné výstavy  Jana Nálevky, Daniely Baráčkové & Terezy Severové + projekce Wojteka Doroszuka.

JAN NÁLEVKA –
Název a inspirace výstavy je jednoduchým znakem „-„. Znak symbolizuje moment zastavení v čase, skoro nepostižitelné ticho a čekání, které autor reprezentuje pomocí kresby, kterou vytvořil během dvou let. Dotýkající se extremních kontrastů, Jan Nálevka zde rozšiřuje pojem prázdnoty k pomníku kontraproduktivity.

PLNÁ MÍSTNOST A ŠEDESÁT DVA KILO NAVÍC
umělci: Daniela Baráčková, Tereza Severová
kurátorka: Tereza Jindrová
Katastrofický scénář. Kulisy, které by pravděpodobně mohly tvořit pozadí filmu, se dostávají do popředí. Divák čte nový příběh od konce na začátek. Limity prostoru se zdají být naplněny, přesto se do jeho právě probíhající historie ještě něco vejde.

+ screening: WOJTEK DOROSZUK
Festin, 20’15“, 2013
Sediment, 15’15“, 2014
Práce Wojtka Doroszuka se pohybuje mezi hranicí dokumentárního filmu a videoartu. Stal se známý právě díky dokumentům zachycující sociální otázky, na které aplikuje ‚estetické filtry‘. Videa Sediment (2014) i Festin (2013) sledují fascinaci apokalypsou nebo momentu krátce po apokalypse, v nichž rezonuje post-antropocentrická filozofie: konec člověka neimplikuje konec světa.

Wojtek Doroyzuk (narozen 1980 v Polsku) je umělec žijící v Krakově v Polsku, v Rouen ve Francii a zabývá se především videem. Absolvoval Akademii výtvarných umění v Krakově, obor malby v roce 2006. Jeho práce již byly vystaveny mimo jiné v Centru pro současné umění na hradě Ujazdowski (Varšava), Zacheta Národní galerie umění (Varšava), Museum moderního umění (Varšava), Location One (New York), Marina Abramovic Institut (San Francisco), Belfast Exposed, ICA (Londýn), Stenersen Museum (Oslo), Joseph Tang Galerie (Paříž) atd. V roce 2009 mu byla udělena cena Cena veřejnosti Deutsche Bank (Zacheta Národní galerie umění, Varšava, Polsko), v roce 2013 získal čestné uznání na 15. bienále mediálního umění ve Vroclavi v Polsku.
http://www.wojtekdoroszuk.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Nálevka, Daniela Baráčková & Tereza Severová + projekce Wojtek Doroszuk