Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Mlčoch – Danza

1. 3.-28. 3. / Viniční altán / Fotografie

Do 28.3.2018 bude ve Viničním altánu Gröbovka, Havlíčkovy sady 1369, Praha 2 – Vinohrady, přístupná zajímavá a krásná výstava uměleckých fotografií Jana Mlčocha: Danza.

Fotograf Jan Mlčoch je veřejnosti známý především prostřednictvím výstav a publikováním v časopisech. Soubor fotografií s názvem „Danza“ je pouhým zlomkem jeho rozsáhlé a zajímavé tvorby.

Jan Mlčoch k výstavě:

„Snad žádný lidský dynamický projev není fotogeničtější než tanec a obzvláště balet. Ta úžasná symbióza síly a něhy, elegance a námahy, skutečnosti a snění, lehkosti i náročnosti, pohybu i klidu … a to vše v kráse a ladnosti mne již dlouho fascinuje. Úžasné schopnosti tanečníků a tanečnic chci zachytit na svých fotografiích v kontrastech světla a tmy, pohybu a klidu, v černé a bílé. Všechny tyto zdánlivé i skutečné protiklady a kontrasty ožívají na mých fotografiích
v jedinečné harmonii, kterou obrazu krom malby dává snad nejlépe klasická černobílá fotografie. Ten pocit, kdy se obraz vynořuje na bílém papíře během namočení do vývojky, se nedá přirovnat k ničemu jinému, než samotnému prožitku tance tanečníkem. Je to prostě nádhera.
Na výstavě Danza, kterou prezentuji v březnu v prostorách Viničního altánu, Vás zvu k nahlédnutí do magie baletu, zachycené do stříbra černobílého filmu a vlastnoručně zpracovaných fotografií“.

Krásný zážitek!
Jan Mlčoch
www.mlcoch.netFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Mlčoch – Danza