Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Mikulka a Yigal Ozeri: In Pursuit of the Real

21. 2.-3. 5. / SmetanaQ / Malba

Do 3.5.2019 bude ve 3.patře centra umění a designu SmetanaQ, Smetanovo nábřeží 4, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Jan Mikulka a Yigal Ozeri: In Pursuit of the Real.

Výstava představuje tvorbu dvou fotorealistických umělců, izraelsko-amerického malíře Yigala Ozeriho a českého malíře Jana Mikulky. Oba autory spojuje stejný umělecký směr, tématika portrétů a figurativní malba zasazená do přírody.

Yigal Ozeri se poprvé představil české veřejnosti v roce 2017. JE známý svými velkoformátovými fotorealistickými olejomalbami mladých žen v různých přírodních scenériích. Ozeri zachycuje prchavé okamžiky, dává jim život a se svou estetikou vnáší do svých maleb éterickou a bezprostřední vnímavost.

Jan Mikulka patří k absolventům Ateliéru klasické malby na pražské AVU. V první etapě jeho malířské tvorby se setkáváme s estetikou blízkou baroknímu umění. V posledních osmi letech se umělec věnuje především realistické malbě figurálních děl.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Mikulka a Yigal Ozeri: In Pursuit of the Real