Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Homola / Roman Křelina: Dreams

3. 7.-3. 8. / Galerie 1 / Malba

Do 3.8.2019 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Honzy Homoly a Romana Křeliny: Dreams.

První společná výstava dvou výrazných současných výtvarníků Jana Homoly a Romana Křeliny. Příběhy ze snů, které ožívají na plátně. Tajemno, fantazie a magická barevná smršť iluze, unášející do světa fantazie. Malíři se setkávají v prostoru nálad, procházejí dimenzemi, probouzejí sen.

Honza Homola Art 332

Nar. 1976
Kytarista a zpěvák kapely WOHNOUT. Vystudovaný loutkař, funguje též jako grafik a výtvarník. Mnoho let se živil úpravou a retuší fotografií. V České republice byl jedním z nejvyhledávanějších v tomto oboru. V posledních letech se začal věnovat animaci, videu a střihu. Do světa vypustil několik klipů a pohádek. Napsal a ilustroval knihu Deník mořskýho ježka. V současnosti se aktivně věnuje výtvarnému projektu ART332 spolu se svou kurátorkou Renátou Mužíkovou. Honza Homola tvoří převážně svou vlastní technikou počítačové malby DigitalAcryl332®, která je jeho poznávacím znamením a zároveň unikátním způsobem kombinace nejmodernějších a klasických výtvarných stylů.

Dílo Romana Křeliny (*1966, Vrchlabí) je abstraktním vyjádřením ovlivněného přírodou. Autor se snaží o zachycení pomíjivosti okamžiku přírodních procesů. Stékající barva a tahy štětce, které přecházejí až v ornament, vás lákají se zcela ponořit do vytvořeného prostoru.

Tvoří a žije na Orasíně u Jirkova /Chomutovsko/.
Stálá výtvarná a výstavní činnost v oblasti malby, sochařství a grafiky.
Vystavuje od roku 1986 doma i v zahraničí, 111 výstav, z toho 47 samostatných, 19 sochařských sympózií, 2 symp. grafiky, 3 malířská symp.

Zastoupení v soukromých sbírkách v Česku, Slovensku, Rusku, Německu, Švýcarsku, Francii, Španělsku, Dánsku, Holandsku, Anglii, USA, Austrálii.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Homola / Roman Křelina: Dreams