Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Hodač: HolešoviceNOW

Už jen do 8.11.2017 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá výstava fotografií Jana Hodače: HolešoviceNOW.

Vizuální kronika Holešovice v rámci dlouhodobého projektu HolešoviceNOW – tentokrát čistě autorská výběrová kolekce fotografií Jana Hodače.

Jan Hodač (*1981, Most)

Fotograf, který většinu své dosavadní tvorby zasvětil svému rodnému kraji – Mostu. Rád pracuje se skrytou mystikou, detaily a náznaky, kterými upozorňuje na nové rozměry vnímání severočeské krajiny. Jan Hodač je také zakládající člen jihočeského fotoklubu Vývojka a organizátorem nově vzniklého festivalu Fotosféra. Kromě krajinářské fotografie se věnuje také glamour focení. Propojení těchto dvou fotografických odvětví se mu podařilo v sérii Nature Beauty. Pro tuto sérii nafotil krásné modelky v industriálních krajinách. Využil těžební nebo rekultivované krajiny lomů, zatopených pískoven a výsypek. Několik fotografií pořídil i mezi sopkami Českého středohoří a v drsných údolích Krušných hor. Má za sebou desítky samostatných výstav u nás i v zahraničí. Jeho fotografické cykly si můžete prohlédnout v jeho galerii.

Jan Hodač vystudoval Střední odbornou školu pro obnovu a ochranu životního prostředí Schola humanitas v Litvínově, krátce také studoval na Fakultě ŽP Univerzity J. E. Purkyně a na Biologické fakultě Jihočeské univerzity.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Hodač: HolešoviceNOW