Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Henderikse

Do 7.7.2017 bude v Galerii Petr Žaloudek, pasáž Černá růže, 2.patro vzadu po zadním eskalátoru, Na Příkopě 12, Praha 1, přístupná zajímavá výstava prací Jana Henderikse.

Jan Henderikse je zakládajícím členem holandské skupiny Nul, se kterou (spolu s dalšími členy: Armando, Henk Peeters a Jan Schonhooven) vnášely nové impulzy a revoluční druh tvorby do tehdejšího uměleckého dění. skupina nul úzce spolupracovala s německým hnutím Zero a Jan Henderikse vytváří reliéfy z nalezených, použitých, anebo bezcenných materiálů. Seriálně řazené drobné předměty, bezcenné mince, anebo korkové zátky jsou dodnes výrazovým jazykem tohoto významného umělce.

Výtvarník se narodil v roce 1937 a tvoří střídavě v Antwerpách a v New Yorku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Henderikse